title, meta keywords, és description tagok
A keresőoptimalizálásnak volt olyan szakasza, amikor a meta keywords, és description tagok jelentősége jóval nagyobb volt. Mára jelentőségük jócskán lecsökkent, ennek ellenér mindenképpen érdemes foglalkozni velük. A title tag azonban rendkívül fontos és szerves része az oldalnak.
Title tag
Az a szöveg, ami a böngésző tetején jelenik meg. Már csak ezért is rendkívül fontos, hiszen erre kattintanak, vagy nem kattintanak a kereső felhasználói. A HTML forrásban a <title></title> elemek között találjuk.
Bármelyik tartalmunk TITLE tag kitalálásakor figyeljünk arra, hogy a szöveg az oldal tartalmára nézve teljes mértékben releváns legyen, illeszkedjen hozzá, hiszen az oldal címe az oldal tartalmát kell, hogy leírja. A TITLE tagban szeretjük megjeleníteni a weboldalt üzemeltető céget vagy a weboldal domain nevét is, főként céges weboldalak esetén. Ezt a keresőoptimalizált TITLE tagot követően kötőjel (-), kettőspont (:), vagy a pipe karaktert (|) követően tegyük.
A sikerhez meg kell találni azt a keresőoptimalizált szlogent, amelyre felfigyelnek az emberek, hiszen amellett, hogy weboldalunk jó helyen jelenik meg, az igazi célunk, minél több kattintás elérése.
Meta keywords
Ebben a mezőben írhatjuk le, hogy mely kulcsszavakról szól oldalunk. Szavakat és kifejezéseket kell ide írni vesszővel elválasztva, például így:
<meta name="keywords" content="kulcsszó1, kulcsszó2 " />
Fontos, hogy a tartalomra jellemző kulcsszavakat helyezzünk el, legfeljebb 8-10-et. Figyeljünk arra, hogy a kulcsszavak szerepeljenek az oldal tartalmi részében is. A felsorolásban egy kulcsszó kifejezésként csak egyszer szerepeljen, de konkrétan egy szó szerepelhet több kifejezésben is, ha azok ettől még különbözőek lesznek. A kulcsszólistát az adott oldalra kell megalkotni, nem a teljes weboldalra. Sok weboldalszerkesztő ugyanazt a listát használja minden egyes oldalon, hibásan! A kulcsszavak mindig az adott oldalhoz kapcsolódnak és nem a teljes weboldalhoz. Az oldalra nem releváns kifejezéseket ne írjunk ide.
Meta Description
A meta keywords-höz hasonlóan nem akkora már a szerepe ennek a HTML tagnek, mint régebben, de azért mindenképpen érdemes vele foglakozni. Az oldal tartalmának 1-2mondatos összefoglalását kell az elembe elhelyezni. Figyeljünk arra, hogy a szöveg hossza 150-200 karakternél ne legyen hosszabb.
<meta name="description" content="" />
Ez az összefoglaló az oldalra jellemző legyen, és a weboldal egyes oldalaira különböző szöveget helyezzünk el. Sokan a keywords-höz hasonlóan minden oldalon ugyanazt a leírást alkalmazzák, helytelenül.
Mindkét tagot tehát oldalanként egyénileg átgondolt szövegekkel, kifejezésekkel kell feltölteni.
Látogatókban gazdag szép napot kívánok!
Kungl István vagyok, az oldal tulajdonosa. Azzal a céllal hoztam létre ezt a honlapot, hogy összefoglaljam, megismertessem Önnel azokat a módszereket és eszközöket, melyekkel a weboldala a keresőoptimalizálás révén megszerezheti a legjobb pozíciókat a keresőkben.